Skontaktuj się: 86-230 Lisewo, ul. Toruńska 13, Tel: 500-047-389, E-mail: biuro@killisewo.com.pl

Zakończenie wakacji – Projektor

Zakończenie wakacji – Projektor

Od 27 sierpnia do 1 września gościliśmy u nas grupę 4 studentów- Olę, Wojtka, Adama i Justynę z Tarnowa, Rzeszowa oraz Warszawy. Celem wizyty było przeprowadzenie tygodniowych warsztatów dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem posiadanych umiejętności.

Cel:
Zwiększenie kreatywności uczestników poprzez stymulację wyobraźni za pomocą różnych narzędzi, zwiększenie wiedzy na temat zagrożeń w sieci i możliwości jakie niosą social media. Nauka współpracy i tworzenia więzi społecznych. Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i analitycznego rozwiązywania postawionych problemów.

Grupa docelowa(wiek, liczba uczestników):
dla dzieci ze szkoły podstawowej, do 40 osób

Ramowy plan zajęć:
Dzień 1:
Zajęcia integracyjne, gry poznawcze, stworzenie regulaminu, zabawa na kreatywność – DIXIT, czyli tworzenie własnych historii

Dzień 2:
– Wprowadzenie do zajęć o szyfrowaniu, rozszyfrowanie kilku prostych, rozgrzewkowych haseł.
– Nauka deszyfrowania na podstawie alfabetu Morse’a, kodu Juliusza Cezara i skytale. Zabawa polegająca na odszyfrowaniu kolejnych cyfr (za pomocą różnych kodów), stanowiących hasło do otworzenia walizki, w której ukryty jest tajemniczy przedmiot.

Dzień 3:
– Czy w naszym języku też jest ukryty szyfr? Wprowadzenie do logiki matematycznej, formułowanie prostych zdań z użyciem alternatywy, koniunkcji i negacji.
– Omówienie na czym polega umiejętność logicznego rozwiązywania zagadek.
– Konkurs grupowy – zagadki logiczne i matematyczne.

Dzień 4:
Wprowadzenie do social mediów, krótko o świadomości na temat zagrożeń w internecie, zabawy łączące grupę, stworzenie wspólnego dzieła

Dzień 5:
Jeśli pozwoli pogoda, podchody w celu poszukiwania skarbu, aktywność fizyczna i zakończenie opowieścią i pytaniami, które przeniosą nas do przyszłości.

Metody, gry, zabawy wykorzystane w trakcie zajęć:
Dixit, gry aktorskie, pobudzające wyobraźnie, Simon Mówi, gry sportowe, zagadki logiczne, zestawy do szyfrowania.