Skontaktuj się: 86-230 Lisewo, ul. Toruńska 13, Tel: 500-047-389, E-mail: biuro@killisewo.com.pl

To wszystko dzięki Wam!

To wszystko dzięki Wam!

Lisewo jako jedno z 26 lokalizacji w całej Polsce zostało laureatem 3 edycji programu Pracownie Orange i otrzymało od Fundacji Orange nowoczesną multimedialną świetlicę dla naszej okolicy, która wyposażona została przez Fundację w meble i nowoczesny sprzęt multimedialny o łącznej wartości 30 000 zł: laptopy, telewizor, urządzenie wielofunkcyjne, konsolę PlayStation 4 z zestawem gier, biurka, stoliki itp.

17 stycznia 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Orange. Uroczystość zapoczątkowało przywitanie gości oraz prezentacja multimedialna ukazująca krok po kroku historię „narodzin” lisewskiej Pracowni, począwszy od tworzenia wniosku projektowego, po rywalizację w plebiscycie, aż po końcowe prace remontowe i wyposażanie. Oficjalnego otwarcia Pracowni, przez przecięcie wstęgi dokonali: Jakub Kochowicz – Wójt Gminy Lisewo, Monika Kochowicz – Prezes Stowarzyszenia Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie, Katarzyna Czarnecka i Bartosz Kącki- pracownicy Stowarzyszenia Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie oraz Katarzyna Tomaszczyk-przedstawiciel firmy Orange. W otwarciu udział wzięli mieszkańcy naszej Gminy, delegacje szkół – Lisewo oraz Krusin, czy też przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku. Swoją osobą zaszczycił nas również Pan Tadeusz Kacpszak – Wójt Gminy Inowrocław, który bardzo intensywnie zachęcał oraz pomagał walczyć nam o Pracownię za co ogromnie dziękujemy!
Podczas uroczystego otwarcia Pracowni czas umilił występ wokalny Anny Kubiny przy akompaniamencie muzycznym Bartka Kąckiego i Marcina Daronia. Wójt Gminy zaprezentował również roboty Lofi, które w Pracowni zamienią naukę, robotykę na wspaniałą zabawę.
Zainteresowani mogli wypróbować także swoich możliwości w grach PS4.
Otwarcie Pracowni Orange w Lisewie pozwoliło na stworzenie dostępnego dla wszystkich zainteresowanych miejsca nauki, integracji, spełniania potrzeb, szkoleń, zabawy i rozwijania pasji.
Serdeczne podziękowania dla Pani Henryki Bogusz oraz Pani Elżbiety Kolek za słodkości, dziękujemy również Annie Kubina i Marcinowi Daroniowi za umilenie czasu muzyką, Pani Katarzynie Tomaszczyk oraz firmie Orange za przekazane soki, owoce i słodkości, a przede wszystkim dziękujemy Wam mieszkańcy za głosy i obecność w tym wielkim dniu.
fot. Monika Maćkowska