Skontaktuj się: 86-230 Lisewo, ul. Toruńska 13, Tel: 500-047-389, E-mail: biuro@killisewo.com.pl

Akcja Miś

Akcja Miś
Poznaj historię misia…  Nie bij mnie – kochaj mnie!
Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Lisewo przyłączyło się do Ogólnopolskiej Akcji Miś pod hasłem: „Nie bij mnie – kochaj mnie” zainicjowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poprzez tę inicjatywę zwrócono uwagę na problem przemocy stosowanej wobec najmłodszych.
W akcji pomogły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krusinie i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisewie, przynosząc swoje ulubione maskotki. Dnia 13.03.2015r. roku z uczniami Szkoły Podstawowej w Krusinie, a następnie 18.03.2015r. roku z grupą pięciolatków „Żabki” w Lisewie wspólnie przygotowano pluszaki poprzez symboliczne zabandażowanie i przyczepienie plastra.
Na koniec milusińscy mieli możliwość pokolorowania fiszki z hasłem: „Nie bij mnie – kochaj mnie” i zawieszenia jej na maskotkę. Punktem kulminacyjnym akcji będzie rozwieszenie plakatów oraz umieszczenie wcześniej przygotowanych zabawek w witrynach sklepowych. W dniach 21 – 28.03.2015r. dzięki uprzejmości właścicieli sklepów, urzędów oraz instytucji misie będą czekały na mieszkańców Gminy Lisewo.
Należy pamiętać, że nie będą to jednak zwykłe misie – każdy z nich ma swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień. Czekamy na reakcje mieszkańców. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zwraca uwagę, aby nie być obojętnym wobec przemocy zwłaszcza w stosunku do dzieci, które same nie potrafią się bronić!
13 kwietnia 2016