Skontaktuj się: 86-230 Lisewo, ul. Toruńska 13, Tel: 500-047-389, E-mail: biuro@killisewo.com.pl

Kultura Dostępna

Kultura Dostępna
Projekt Kultura Dostępna, 2015r.
W ramach programu „Kultura dostępna” otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt: „Śladami Polskiej Kultury”. Projekt skoncentrowany był na nieodpłatnym uczestnictwie osób o utrudnionym dostępie do kultury nie tylko z uwagi na wymiar przestrzenny, ale także ekonomiczny i mentalny. Celem było zwiedzenie cennych dla kultury miejsc – ważnych dla historii i dziedzictwa narodowego.
Dnia 09.10.2015 r. został zorganizowany wyjazd seniorów z Gminy Lisewo do Opery Nova w Bydgoszczy na arcydzieło belcanta „Napój miłosny”. 25 osób z przyjemnością obejrzało operę komiczną. Dnia 15.10.2015 r. został zorganizowany wyjazd młodzieży gimnazjalnej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lisewie (25 osób) do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Dla uczestników wycieczki – uczniów Samorządu Szkoły oraz przedstawicieli samorządów klasowych była to wspaniała lekcja historii współczesnej. Dzięki temu poznali historię „Solidarności” oraz ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo- Wschodniej. Zwiedzili miejsca mające istotne znaczenie dla wolności.
Dnia 23.10.2015 r. został zorganizowany wyjazd przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisewie oraz oddziału przedszkolnego z Krusina do Kujawsko -Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. 51 milusińskich z zaciekawieniem obejrzało dzieło w reżyserii: Marioli Fajak – Słomińskiej i Janusza Słomińskiego pt. „Rosnę”. Spektakl, dzięki rozbudowanej warstwie muzycznej i plastycznej kształtuje młodego odbiorcę, uwrażliwiając go na sztukę od najmłodszych lat.
Do potrzeb maluchów przystosowana została także scenografia. Zamiast na krzesłach, widzowie siedzieli na miękkich poduszkach, na wyłożonej wykładziną podłodze. Scena znajduje się na tym samym poziomie co widownia. Pełna humoru opowieść, zachwycająca scenografia, ciekawe kostiumy i piękne lalki. Wszystko to składa się na niezwykłe przedstawienie, które wywołuje pozytywne emocje nie tylko u najmłodszych!
Dnia 30.10.2015 r. został zorganizowany wyjazd uczniów klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Krusinie do Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem było zwiedzenie cennych dla kultury miejsc – ważnych dla historii i dziedzictwa narodowego.
13 kwietnia 2016