Co słychać w Klubach Seniora ?

Klubowi seniorzy ostatnie dni słonecznego lata spędzają aktywnie (wszak projekt dofinansowany z programu Aktywni+). W sierpniu zwiedzali Gdańsk i podziwiali morze na sopockim molo. Początek września to przygotowanie do dożynek, kiszenie kapusty, robienie smalcu i pomoc przy wieńcach dożynkowych. Niektóre wytwory ze słomy wykonane przez sołectwa były naprawdę imponujące, a seniorzy wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół w Lisewie zaprezentowali sposób kiszenia kapusty.

W dniach 19 – 20 września seniorzy wyjechali na wycieczkę do Warszawy, podczas której zwiedzili Muzeum Pałac w Wilanowie i piękne ogrody, w czym nie przeszkodził nam nawet deszcz.  Wieczór wprawił wszystkich w świetne humory i nie wiem, czy było to zasługą posiłku, czy położeniem hotelu w sąsiedztwie Łazienek Królewskich, czy być może w odświętny nastrój wprawiły seniorów ich eleganckie stroje.  Uczestnicy wycieczki obejrzeli musical w wykonaniu artystów Teatru Studio Buffo. Było barwnie, melodyjnie, a gorące rytmy zachęcały do tańca. Dyrektor Teatru P. Janusz Józefowicz bawił publiczność świetną konferansjerką i zapraszał do zabawy. W kolejnym dniu pobytu w Warszawie przywitało nas słoneczko, a seniorzy  razem z przewodnikiem rozpoczęli wędrówkę od Ogrodu Saskiego. Obejrzeli zmianę warty na Placu Piłsudskiego i dalej Traktem Królewskim przemierzyli Stare Miasto słuchając ciekawych opowieści przewodnika  z historii Warszawy. Czas na przerwę kawową był momentem odpoczynku i delektowania się widokiem zabytków: Kościół św. Anny, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski. Zwiedzający przechadzali się uliczkami – Kamienne Schodki, Zapiecek nucąc od czasu do czasu piosenki warszawskie. Zwieńczeniem pobytu w Stolicy był warszawski posiłek na Starówce. Pyzy z mięsem, skwarką i cebulką to przysmak Warszawiaków, którego mogliśmy i my spróbować. Do domu wróciliśmy z piosenką na ustach i w dobrych humorach oraz w przeświadczeniu, że dobrze być razem.

Wspólny wyjazd pokazał, jak ważne są relacje z drugim człowiekiem i okazanie mu serca i troski. Wspólnie z Anią, naszą wolontariuszką  dziękujemy wszystkim uczestnikom za Wasze odpowiedzialne podejście  do różnych sytuacji, z którymi przychodzi się nam zmierzyć. Dziękujemy też za Wasze wspaniałe poczucie humoru i do zobaczenia na kolejnym szlaku.

Koordynator: Danuta Bober

Projekt „Niecodzienne spotkania seniorów” jest dofinansowany  ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Wieloletniego Na Rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025, Edycja 2023.

Pałac w Wilanowie

Pokaz kiszenia kapusty na Dożynkach Gminno-Parafialnych w Lisewie

W „towarzystwie” Neptuna w Gdańsku

Notice: Undefined index: switch-off-pagination in /home/killisew/domains/killisewo.com.pl/public_html/wp-content/themes/iziwww1/single.php on line 21